LEGO Evi‘ olarak bilinen ve geçtiğimiz yıl 4 yıllık bir inşaatın ardından tamamlanan BIG, 12.000 metrekarelik bir alanda tasarlanmıştır. LEGO Evi, her yaştan insanı oyun yoluyla plastik tuğla hakkında daha fazla bilgi edinmeye ve yaratıcılıklarını, problem çözme becerilerini pratikleştirme imkanı sundu.

Lego CEO’ sundan Açıklama:

LEGO eski başkanı ve CEO’su Kjeld Kirk Kristiansen;

“Yıllardır ziyaretçilerimize nihai LEGO deneyimini yaşatacak bir mekan yaratmak benim için bir rüyaydı. LEGO Evi ile yaratıcılık ve oyun yoluyla öğrenmenin gücünü kutluyoruz. Çocuklar oynadıkları zaman, yaratıcılık, işbirliği ve problem çözme yetenekleri gibi ihtiyaç duydukları temel becerileri öğreniyorlar ‘’

“LEGO deneyimlerinin tam kalbinde, çocukların bugün kutladığımız bu muhteşem LEGO Evi’ne ev sahipliği yapan LEGO tuğlaların kutularından eşsiz ve zamansız bir LEGO tuğlası var. LEGO tuğlalarla, kendinizi yaratıcı bir şekilde ifade edebilir ve hayal edebileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Olasılıklar sonsuzdur ve dünyanın başka hiçbir yerinde, LEGO House’da olduğu gibi yaşayamazsınız. ” diyor.

Lego Evinde Neler Var?

Şirket, Danimarka’nın Billund kentindeki ana kampüsünde yer alan, 2×4 LEGO tuğlasının büyütülmüş versiyonu ile üstte kaplanmış 21 üst üste bloktan oluşan bir yığın halini alıyor. İçinde, program, oyunun bir yönünü ve öğrenmeyi sembolize etmek için her bir renk koordinatlı dört deneyim alanına ayrılır: Kırmızı alanlar yaratıcı beceriler, bilişsel beceriler için mavi, sosyal beceriler için yeşil ve duygusal beceriler için sarıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here