Dekoratif duvar, dekorasyon amaçlı kullanılan paneller aracılığı ile elde edilir. Panellerin ham maddesi Fiberglass olarak da bilinen Cam Elyafı, yani camdır. Özel işlemlerden geçirilerek panel haline getirilen malzeme, doğal taş ile aynı görünüm ve dokuya sahiptir. Hatta işlev olarak da pek çok açıdan gerçek taşın yerini tutabilir.

Stonepanel Dekoratif Taş Duvar Kaplama Paneli
Stonepanel Dekoratif Taş Duvar Kaplama Paneli

Neden Fiberglass?

Çünkü Fiberglass, bugüne kadar tespit edilen en iyi ve en ideal yalıtkan malzemedir. Camdan elde edildiğinden, ısı iletim katsayısı sıfıra çok yakındır. Yani ortam sıcaklığını dışarıya aktarmaz, böylelikle ısı kaybı yaşanmayacağı için yakıt masrafı büyük ölçüde azalır. Aynı şey yaz ayları için de söylenebilir. Ortamı serinletmek amacıyla klima kullandığınızı düşünün. Ortam sıcaklığı ne kadar uzun süre sabit kalırsa, klima o kadar az çalışacağından, bütçeniz o kadar az etkilenecek demektir.

Montajını Kendim Yapabilir Miyim?

Elbette. Biraz ilginiz ve el beceriniz varsa, uygulanacak alan da fazla değilse, tek başınıza kolayca uygulama yapabilirsiniz. Vida ve dübel yardımı ile duvara montajlamanız yeterlidir. Alüminyum profiller kullanarak da duvara sabitlenebilir ya da başlı başına bir duvar haline getirilebilir.

İleride Rengini Değiştirebilir Miyim?

Evet mümkün. Doğala özdeş bir malzeme olduğundan, istediğiniz zaman renklendirme çalışması yapabilirsiniz.

Stonepanel Dekoratif Taş Görünümlü Duvar Kaplama Paneli
Stonepanel Dekoratif Taş Görünümlü Duvar Kaplama Paneli

Malzemenin Su ve Nemle Arası Nasıl?

Dekoratif duvar kaplama ürünlerimiz, hem iç hem de dış mekana uygun olarak düşünülmüştür. Bu nedenle, su geçirmez bir yapıya sahiptir. Nemden, kokudan ve tozdan hiçbir şekilde etkilenmez. Hatta sıklıkla nem sorunu yaşanan duvarlarda, tamamında ya da sadece sorunlu bölgede kullanıldığında sorunun büyük ölçüde aşıldığını görebilirsiniz.

Stonepanel Dekoratif Taş Görünümlü Duvar Kaplama Paneli Dış Cephe Uygulaması
Stonepanel Dekoratif Taş Görünümlü Duvar Kaplama Paneli Dış Cephe Uygulaması

Üzerine Televizyon Benzeri Eşyalar Asabilir Miyim?

Asabilirsiniz. Duvar panelleri, duvara doğrudan hiçbir yük bindirmez. Delinebilir, kesilebilir yapıdadır. Bu sayede üzerine vida ile delik açarak, arkasındaki duvara ürün sabitlemeniz mümkün. Elbette asıl taşıyıcı ünite kendi duvarınız olduğundan, televizyon gibi eşyalarınız ya da diğer aksesuarlarınız, kaplamaya zarar vermeden asılı duracaktır. Aslında panele değil, kendi duvarınıza eşya asıyorsunuz kısacası.

Stonepanel Tuğla Görünümlü Duvar Kaplama Paneli
Stonepanel Tuğla Görünümlü Duvar Kaplama Paneli

Sağlığa Etkisi Var Mı?

İnsan sağlığı üzerinde olumsuz hiçbir etkisi tespit edilememiştir. Üretim ya da renklendirme aşamasında kanserojen maddeler kullanılmadığından, çocuk odalarında ya da kreşlerde dahi güvenle kullanılabilir. Kokusuzdur ve koku da tutmaz. Bu sayede astım ve diğer alerjik hastalıklardan muzdarip olan bireylerin kullandığı ortamlarda güvenle uygulanabilir. Ortam sıcaklığı ve nem seviyesini belirli bir düzeyde tuttuğu için, bireylerin çeşitli dış etkenlere maruz kalarak hastalanmasını da önlemiş olur.

 

 

Stonepanel Dekoratif Tuğla Görünümlü Duvar Kaplama Paneli
Stonepanel Dekoratif Tuğla Görünümlü Duvar Kaplama Paneli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here