Betopan Nedir ?

Betopan ; ağaç ve çimentonun birleşmesiyle ortaya çıkan yapıların farklı noktalarında farklı çözümler sunmak üzere kullanılan levhadır. Bu levha hem ağacın özelliklerini hem de çimentonun özelliklerini yansıtmaktadır. Ağaç ve çimento birleştirilirken içine sağlığa zararsız kimyasallar konulmaktadır. Bu kimyasallar levhaların her iki tarafına da sürülür ve pürüzsüz bir levha ortaya çıkar. Betopan 24 saat su içinde bekletilir ve suya karşı dayanıklı olup olmadığı ölçülür. Betopan fiyatları sorusunun cevabı işte bu levhadır. Çimentonun sertliği ve ağacın estetiğini içinde barındıran inşaat levhasıdır.

Betopan Nedir Ve Özellikleri?
Betopan, neme karşı dirençlidir, küflenmez. Sert yapısından dolayı içine böcek haşere giremez. Betopan oldukça iyi ısı yalıtımı sağlar. Alev almaz, küf yapmaz, ısı ve ses yalıtımı yapar. Hızlı monte edilir, sağlığa zararlı madde içermez. Betopanın içindeki ahşap malzeme ortamın nemine göre hareket eder. Betopan ahşaptan az, çimentodan fazla olarak ortamın nemine göre hareket etmektedir. Betopanın hareketleri boya veya değişik tutturma yöntemi ile sabitlenmeli. Betopanlar silikonlu, alkaliye dayanıklı olan boyalar ile boyanmalıdır. Boya levhanın doğrusal hareketini azaltacaktır. Betopanlar sabitlenirse çukurlaşma veya bombeleşme hareketleri önlenmiş olacaktır. Betopan nedir sorusundan sonra özellikleri de böylece anlatılmıştır.

Betopan Nedir ve Nasıl Uygulanır?
Betopan nedir sorusundan sonra sıra betopanın nasıl uygulandığındadır. Betopan farklı ağırlık, kalınlık ve boyutlara sahiptir. Bu sebeple betopan alınırken bu boyutlar düşünülerek alınmalıdır. Yapılacak binada uzun vadeli bir yapı isteniyorsa kaliteli malzemeler tercih edilmelidir. Tercih edilen malzeme kesinlikle paslanmaz malzemelerden yapılmalıdır. Betopanın uygulanması 3 aşamadan oluşur. Bunlardan birincisi kesim işlemidir. Bu işlem kullanılacak alanın boyutuna göre betopanlar kesilir. İkinci işlem ise vidalama işlemidir. Bu işlemde ise kesilen betopan parçaları uygulanacak yerlere güzelce vidalanır. Üçüncü işlem boyama işlemidir. Bu işlemde ise betopan istenilen renge göre boyanır.

Betopan Nedir ve Fiyatları Nasıldır?
Betopan alınırken kaliteli ve uzun ömürlü olanlar tercih edilmelidir. Bunun için betopan aldığımız firmayı iyi seçmeliyiz. Kaliteli bir firmadan normal fiyatlarda betopanlar almalıyız. Çok düşük fiyata alırsak kaliteli olmayacaktır ve kısa sürede sorunlar çıkacaktır. Betopan nedir sorusunun cevabı verilmiş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here